Nowoczesne technologie, które ratują życie

27.05.2018KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Na współczesny, bardzo szybki, a jednocześnie wygodny oraz bezpieczny samochód składają się tysiące rozwiązań technologicznych wdrażanych od ponad 100 lat. W XXI wieku w świecie motoryzacji nastąpiła rewolucja. Producenci na masową skalę zaczęli instalować w autach inteligentne systemy bezpieczeństwa, które nie tylko umożliwiają lokalizację, komunikację z Internetem czy wymianę danych między pojazdami, ale przede wszystkim ratują życie.
(więcej…)

Bezpieczne hamowanie z ABS-em

17.04.2018KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

ABS nie tylko skraca drogę hamowania i ogranicza ryzyko utraty kontroli nad pojazdem, ale także drastycznie ogranicza liczbę wypadków samochodowych. Szacuje się, że system zmniejsza liczbę zderzeń czołowych na mokrej nawierzchni nawet o 35%! Dzięki temu elementowi układu hamulcowego, to co kiedyś wymagało ogromnego doświadczenia, dziś wymaga jedynie silnego naciśnięcia pedału hamulca. Z układem zapobiegającym utracie przyczepności kół eksperymentowano już na początku lat 30. XX wieku – najpierw w lotnictwie.
(więcej…)

Poznań Motor Show 2018 – Dziękujemy, że byliście z nami!

13.04.2018KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

„Volkswagen Group Polska absolutnie dostrzega jak targi Poznań Motor Show się rozwijają, jak zyskują na znaczeniu i my też pomagamy rozwijać się targom, wystarczającym dowodem na to jest to, że marka Volkswagen Samochody Osobowe zaprezentowała po raz pierwszy w tej skali w Europie nowego Volkswagena Touareg, samochód, który ledwie kilka dni temu miał swoją światową premierę w Pekinie. Po raz pierwszy w tej skali pokazywany jest w Europie właśnie na Poznań Motor Show” Patryk Tryzubiak, Volkswagen Group Polska. Tymi słowy rozpoczniemy krótkie podsumowanie Poznań Motor Show 2018.
(więcej…)

Sobota na Poznań Motor Show za nami!

08.04.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Tysiące zwiedzających, tłumy na stoiskach i piękna słoneczna pogoda. Sobota na Poznań Motor Show 2018 upłynęła pod kątem wydarzeń towarzyszących – strefy BlackzONE, Stunt Wars Poland i pierwszej w historii Poznań Motor Show Areny Videoblogerów motoryzacyjnych.
(więcej…)

Dwie premiery nowych modeli na stoisku marki Hyundai podczas Targów Poznań Motor Show 2018

02.04.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu Hyundai zaprezentuje dwa całkowicie nowe modele. Swoją polską premierę będzie miał Hyundai KONA Electric – pierwszy w Europie subkompaktowy SUV z napędem elektrycznym. Również po raz pierwszy, zostanie pokazany polskiej publiczności, całkowicie nowy model Santa Fe czwartej generacji.
(więcej…)

Nowy Touareg gwiazdą tegorocznego Poznań Motor Show

01.04.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

5 kwietnia w Poznaniu zadebiutuje w naszym kraju nowy Touareg. Na stoisku Volkswagena będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć również samochód elektryczny nowej generacji – model studyjny o nazwie I.D. BUZZ, będący następcą legendarnego Bulliego.
(więcej…)

Gorące Ferrari 488 Pista na oponach MICHELIN Pilot Sport Cup 2

29.03.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 K2 o ultrawysokich osiągach będą montowane fabrycznie we wszystkich egzemplarzach najnowszego Ferrari 488 Pista. Opony zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym modelu Ferrari.
(więcej…)

Auta poleasingowe – nowa moda?

29.03.2018KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Leasing i najem długoterminowy zyskuje zwolenników z każdym rokiem. Rośnie świadomość konsumentów dotycząca korzyści, wynikających z ratalnej formy płatności za korzystanie z pojazdu.
(więcej…)

Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny zaprezentują swoje stoisko podczas Poznań Motor Show.

27.03.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

W dniach 5-8 kwietnia salony Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny zaprezentują swoje stoisko podczas Poznań Motor Show. W tym roku poznańskie targi będą okazją do podwójnej premiery, po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane Ferrari Portofino oraz 488 Challenge w barwach katowickiego Racing Teamu. Obydwa samochody będą stanowić nie lada gratkę dla fanów włoskiej marki.
(więcej…)

Audi A6, samochód koncepcyjny i gama sportowych modeli czterech pierścieni na Poznań Motor Show 2018

27.03.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Krajowa premiera nowego Audi A6, po raz pierwszy w Polsce: samochód studyjny wyznaczający kierunki w motoryzacji, rozbudowane stoisko wypełnione sportowymi modelami rodem z Ingolstadt…
(więcej…)

Sprzęgło Opla VECTRY

23.03.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Montowane w samochodach i obsługiwane przez kierowcę nogą/stopą, w motocyklach ręką/dłonią napędzane silnikiem rozłączalne sprzęgło między silnikiem a skrzynią biegów ręcznych jest wynikiem dużej popularności najsłynniejszego sprzęgła w historii. Jest to sprzęgło przenoszące moment obrotowy, które umożliwia uruchamianie i zmianę stopni przekładni.
(więcej…)

MICHELIN Primacy 4 – dzięki innowacyjnej technologii bezpieczna do zużycia bieżnika

18.03.2018KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Na rynek trafia nowa letnia opona osobowa MICHELIN Primacy 4, która dzięki innowacyjnej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż do zużycia bieżnika do wysokości 2 mm. Nowa opona Michelin ma także oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia ogumienia. Z badań DEKRY wynika, że MICHELIN Primacy 4 cechuje trwałość większa o 18 tys. km od innych opon tego segmentu dostępnych na rynku.
(więcej…)

Bugatti – odurzająca prędkość. Na kanale ARTE PO POLSKU dostępny do 10 kwietnia.

12.03.2018KategorieMotoryzacja; Multimedia

Brak Komentarzy

https://www.arte.tv/pl/videos/069103-000-A/bugatti-odurzajaca-predkosc/

Poznań Motor Show 2018 już w kwietniu!

08.03.2018KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie.
To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającymi pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego.
(więcej…)

Przejażdżka Ferrari zamiast kolejnej świątecznej paczki

13.12.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Rynek pracownika motywuje pracodawców do kreatywnego myślenia o świątecznych upominkach. Rosnący deficyt specjalistów w firmach oraz podnoszący się poziom zamożności społeczeństwa sprawia, iż pracownicy coraz bardziej skupiają się na własnych pragnieniach i potrzebach. Benefity pozapłacowe w postaci okolicznościowych paczek czy bonów towarowych, stają się po woli standardem w większości firm. Pracodawcy coraz chętniej sięgają więc po emocje, podarowując pracownikom prezenty w formie oryginalnych przeżyć.
(więcej…)

Kilka słów o wulkanizacji

28.11.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Słowo wulkanizacja u wielu osób wywołuje najróżniejsze skojarzenia. Często spotykamy to hasło na bilbordach przy drogach czy zakładach mechaniki. Bywa, że widząc je mamy w głowie pustkę lub jedyne powiązanie przychodzące nam do głowy to samochody. Czym wulkanizacja jest naprawdę?
(więcej…)

Bezpieczeństwo cybernetyczne priorytetem dla Continental

23.11.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon oraz wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, stale rozwija technologie cyfrowe, które zapewnią ochronę przed szkodliwymi włamaniami do systemów sterowania pojazdów. W celu podniesienia swoich kompetencji oraz rozszerzenia możliwości produkcyjnych niemiecka firma technologiczna kupiła izraelski start-up Argus Cyber Security – światowego lidera w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych.
(więcej…)

Znajdź pracę w BMW

16.11.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tematyką motoryzacyjną i chcecie wykorzystać swój potencjał najlepiej zgłosić się do jednego z wielu dealerów marki BMW w Polsce. Obecnie firma poszukuje osób na wiele różnych stanowisk. Rekrutacja prowadzona jest poprzez stronę internetową, gdzie zamieszczone są aktualne oferty pracy. Jeśli wcześniej pracowaliście na podobnych stanowiskach, wasze szanse wzrastają.
(więcej…)

Serwis Hondy – jak wybrać najlepszą stację obsługi?

26.10.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Samochody Honda mają wielu fanów na całym świecie. Gdy poszukujesz dla siebie modelu tej właśnie marki, w sprzedaży znajdziesz wiele kapitalnych propozycji. Gdzie jednak serwisować samochody Honda, aby mieć pewność, że są w dobrych rękach?
(więcej…)

Kupujesz samochód lub motocykl – zobacz, jakie wydatki cię czekają

23.10.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Statystyki dotyczące sytuacji gospodarczej kraju wskazują na jej stabilność i stały rozwój. Bezrobocie spada, a Polacy zarabiają coraz więcej. Większe zarobki to również większy popyt na rynku dóbr i usług. Stałą, wzrostową tendencję widać wyraźnie na rynku motoryzacyjnym, a zdecydowany progres odczuwalny jest zarówno w segmencie pojazdów nowych, jak i używanych.
(więcej…)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?