Przejażdżka Ferrari zamiast kolejnej świątecznej paczki

13.12.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Rynek pracownika motywuje pracodawców do kreatywnego myślenia o świątecznych upominkach. Rosnący deficyt specjalistów w firmach oraz podnoszący się poziom zamożności społeczeństwa sprawia, iż pracownicy coraz bardziej skupiają się na własnych pragnieniach i potrzebach. Benefity pozapłacowe w postaci okolicznościowych paczek czy bonów towarowych, stają się po woli standardem w większości firm. Pracodawcy coraz chętniej sięgają więc po emocje, podarowując pracownikom prezenty w formie oryginalnych przeżyć.
(więcej…)

Kilka słów o wulkanizacji

28.11.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Słowo wulkanizacja u wielu osób wywołuje najróżniejsze skojarzenia. Często spotykamy to hasło na bilbordach przy drogach czy zakładach mechaniki. Bywa, że widząc je mamy w głowie pustkę lub jedyne powiązanie przychodzące nam do głowy to samochody. Czym wulkanizacja jest naprawdę?
(więcej…)

Bezpieczeństwo cybernetyczne priorytetem dla Continental

23.11.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon oraz wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, stale rozwija technologie cyfrowe, które zapewnią ochronę przed szkodliwymi włamaniami do systemów sterowania pojazdów. W celu podniesienia swoich kompetencji oraz rozszerzenia możliwości produkcyjnych niemiecka firma technologiczna kupiła izraelski start-up Argus Cyber Security – światowego lidera w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych.
(więcej…)

Znajdź pracę w BMW

16.11.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tematyką motoryzacyjną i chcecie wykorzystać swój potencjał najlepiej zgłosić się do jednego z wielu dealerów marki BMW w Polsce. Obecnie firma poszukuje osób na wiele różnych stanowisk. Rekrutacja prowadzona jest poprzez stronę internetową, gdzie zamieszczone są aktualne oferty pracy. Jeśli wcześniej pracowaliście na podobnych stanowiskach, wasze szanse wzrastają.
(więcej…)

Serwis Hondy – jak wybrać najlepszą stację obsługi?

26.10.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Samochody Honda mają wielu fanów na całym świecie. Gdy poszukujesz dla siebie modelu tej właśnie marki, w sprzedaży znajdziesz wiele kapitalnych propozycji. Gdzie jednak serwisować samochody Honda, aby mieć pewność, że są w dobrych rękach?
(więcej…)

Kupujesz samochód lub motocykl – zobacz, jakie wydatki cię czekają

23.10.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Statystyki dotyczące sytuacji gospodarczej kraju wskazują na jej stabilność i stały rozwój. Bezrobocie spada, a Polacy zarabiają coraz więcej. Większe zarobki to również większy popyt na rynku dóbr i usług. Stałą, wzrostową tendencję widać wyraźnie na rynku motoryzacyjnym, a zdecydowany progres odczuwalny jest zarówno w segmencie pojazdów nowych, jak i używanych.
(więcej…)

Nowe opony od General Tire

17.10.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Należąca do Continental marka General Tire, poszerzyła ofertę ogumienia do samochodów osobowych, SUV-ów, vanów
i lekkich pojazdów ciężarowych. Na rynku środkowoeuropejskim zadebiutowały trzy opony zimowe: Altimax Winter 3, Snow Grabber Plus i Eurovan Winter 2 oraz opona całoroczna Eurovan A/S 365. Wszystkie nowe modele spełniają rygorystyczne przepisy prawa obowiązujące w Niemczech, które nakładają na kierowców obowiązek zakładania opon zimowych w warunkach zimowych.
(więcej…)

Nowa zimowa sportowa opona Continental

13.10.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental wprowadził do oferty zimową oponę WinterContact™ TS 860 S. Model przeznaczony do samochodów z silnikami
o dużej mocy to rozszerzona wersja opony WinterContact™ TS 860, która zwyciężyła w wielu niezależnych testach. Nowa opona to połączenie najlepszych doświadczeń Continental w zakresie ogumienia zimowego i sportowego oraz innowacyjnych technologii opracowanych i wdrażanych przez niemieckich specjalistów.
(więcej…)

Dobry mechanik i warsztat samochodowy jak wybrać?

03.10.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Obecnie przez wzgląd na bardzo dużą ilość szkół średnich, które kształcą osoby często idące na studia i dla rynku pracy będące w większości przypadków po prostu nie aktywne, brakuje specjalistów w swoich zawodach.
(więcej…)

MICHELIN CROSSCLIMATE+ WYTRZYMAŁA, O WYSOKICH PARAMETRACH EKSPLOATACYJNYCH I BEZPIECZNA WE WSZYSTKICH WARUNKACH POGODOWYCH

25.09.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Firma Michelin dba o zapewnienie najlepszych osiągów opon, począwszy od pierwszego dnia aż do dopuszczalnego zużycia bieżnika (1,6 mm). Opona MICHELIN CrossClimate+ (po potwierdzeniu wyników testów opony użwanej w maju 2017 r. na torach testowych Michelin w Ladoux), jest tego technologicznym dowodem.
(więcej…)

Jazda neutralna dla klimatu

28.08.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, pomyślnie przeprowadził testy oleju napędowego zwanego eterem oksymetylenowym (OME). Badania drogowe Continental potwierdziły, że olej zawierający 15-procentową domieszkę OME powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około osiem gram na kilometr.
(więcej…)

Continental zwycięzcą Auto Express Ultimate 2017

17.08.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Opona Continental ContiPremiumContact 5 zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym teście opon Ultimate przeprowadzanym przez Auto Express – najpopularniejszy tygodnik motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii. Opona pokonała dziesięciu czołowych konkurentów.
(więcej…)

Jak bezpiecznie kupić w Internecie używany samochód – pomocne wskazówki

06.08.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Proces zakupu używanego samochodu można podzielić na trzy etapy. Po pierwsze, należy oczywiście zebrać gotówkę na upragniony model – pieniądze można odłożyć lub je pożyczyć. Po drugie – powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne oferty i ściśle wyselekcjonować te, które naprawdę nas interesują i które wyglądają na wiarygodne i atrakcyjne. Na końcu powinniśmy spotkać się ze sprzedającym, aby obejrzeć samochód. Szczęśliwie dla nas, przez dwa z tych trzech etapów można przejść nie wychodząc z domu.
(więcej…)

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

30.07.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.
(więcej…)

Continental opracował bezgłośnikowy system car audio

27.07.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, opracował bezgłośnikowy, samochodowy system audio. Prototyp systemu Ac2ated Sound, zamiast klasycznych głośników, wykorzystuje niewielkie przetworniki wibracyjne, które tworzą dźwięk przy pomocy wprawiania w wibracje powierzchni znajdujących się we wnętrzu auta. Rozwiązanie jest oparte na wieloletnich doświadczeniach firmy w zakresie badań NVH (Noise, Vibration, Harshness – hałas, drgania, szorstkość).
(więcej…)

Wyświetlacze Continental seryjnie montowane w Mazdzie

23.06.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy przeziernych typu combiner do pojazdów ze stromo nachyloną szybą przednią w samochodach osobowych marki Mazda. Wyświetlacze będą montowane
w modelach 2/Demio oraz CX-3 w ramach dodatkowego pakietu wyposażenia.
(więcej…)

BMW serii 4 po liftingu

05.05.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

iaa-2135914_640_iconNadszedł czas, kiedy marka BMW postanowiła odświeżyć nieco swoje samochody serii 4. Dzięki temu poszczególne modele nabrały nowego, bardziej współczesnego wyglądu, a wyposażenie podniosło komfort ich użytkowania. Jakie zmiany możemy zatem zaobserwować?
(więcej…)

Poznań Motor Show 06.04. – 09.04.2017 r.

10.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

IMG_0538_icon„Poznań jest bezsprzecznie, najważniejszym miejscem targowym, jeśli chodzi o targi motoryzacyjne” Stanisław Dojs, Volvo Car Poland. I tymi słowy rozpoczniemy podsumowanie ósmej edycji Poznań Motor Show.
(więcej…)

Premiera najszybszej opony Michelin na Motor Show w Poznaniu

08.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

MICHELIN_Pilot_Sport_4_S_iconPodczas targów Motor Show w Poznaniu Michelin zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach. MICHELIN Pilot Sport 4 S posiada najwyższy indeks prędkości (Y) umożliwiający jazdę przy ponad 300 km/h. W oponie wykorzystano rozwiązania stworzone na potrzeby sportów motorowych, w tym takich wyścigów jak 24h Le Mans, seria WRC oraz Formuła E. Na zaproszenie Michelin na Motor Show przyjedzie Krzysztof Hołowczyc, który podzieli się wrażeniami z jazdy na MICHELIN Pilot Sport 4 S podczas niedawnych testów w amerykańskim Palm Springs.
(więcej…)

Nagrody Motor Show Awards rozdane

08.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

MOTOR SHOW 2017W tym roku, już po raz czwarty rozstrzygnięty został plebiscyt dziennikarzy motoryzacyjnych. Konkurs o dość specyficznym charakterze. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie poszczególnych członków jury. Pod uwagę, brane jest wszystko to, co związane z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – produkt musi być dostępny na targach Poznań Motor Show.
(więcej…)