Jazda neutralna dla klimatu

28.08.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, pomyślnie przeprowadził testy oleju napędowego zwanego eterem oksymetylenowym (OME). Badania drogowe Continental potwierdziły, że olej zawierający 15-procentową domieszkę OME powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około osiem gram na kilometr.
(więcej…)

Continental zwycięzcą Auto Express Ultimate 2017

17.08.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

Opona Continental ContiPremiumContact 5 zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym teście opon Ultimate przeprowadzanym przez Auto Express – najpopularniejszy tygodnik motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii. Opona pokonała dziesięciu czołowych konkurentów.
(więcej…)

Jak bezpiecznie kupić w Internecie używany samochód – pomocne wskazówki

06.08.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Proces zakupu używanego samochodu można podzielić na trzy etapy. Po pierwsze, należy oczywiście zebrać gotówkę na upragniony model – pieniądze można odłożyć lub je pożyczyć. Po drugie – powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne oferty i ściśle wyselekcjonować te, które naprawdę nas interesują i które wyglądają na wiarygodne i atrakcyjne. Na końcu powinniśmy spotkać się ze sprzedającym, aby obejrzeć samochód. Szczęśliwie dla nas, przez dwa z tych trzech etapów można przejść nie wychodząc z domu.
(więcej…)

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

30.07.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.
(więcej…)

Continental opracował bezgłośnikowy system car audio

27.07.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, opracował bezgłośnikowy, samochodowy system audio. Prototyp systemu Ac2ated Sound, zamiast klasycznych głośników, wykorzystuje niewielkie przetworniki wibracyjne, które tworzą dźwięk przy pomocy wprawiania w wibracje powierzchni znajdujących się we wnętrzu auta. Rozwiązanie jest oparte na wieloletnich doświadczeniach firmy w zakresie badań NVH (Noise, Vibration, Harshness – hałas, drgania, szorstkość).
(więcej…)

Wyświetlacze Continental seryjnie montowane w Mazdzie

23.06.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy przeziernych typu combiner do pojazdów ze stromo nachyloną szybą przednią w samochodach osobowych marki Mazda. Wyświetlacze będą montowane
w modelach 2/Demio oraz CX-3 w ramach dodatkowego pakietu wyposażenia.
(więcej…)

BMW serii 4 po liftingu

05.05.2017KategorieMotoryzacja; Polecane

Brak Komentarzy

iaa-2135914_640_iconNadszedł czas, kiedy marka BMW postanowiła odświeżyć nieco swoje samochody serii 4. Dzięki temu poszczególne modele nabrały nowego, bardziej współczesnego wyglądu, a wyposażenie podniosło komfort ich użytkowania. Jakie zmiany możemy zatem zaobserwować?
(więcej…)

Poznań Motor Show 06.04. – 09.04.2017 r.

10.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

IMG_0538_icon„Poznań jest bezsprzecznie, najważniejszym miejscem targowym, jeśli chodzi o targi motoryzacyjne” Stanisław Dojs, Volvo Car Poland. I tymi słowy rozpoczniemy podsumowanie ósmej edycji Poznań Motor Show.
(więcej…)

Premiera najszybszej opony Michelin na Motor Show w Poznaniu

08.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

MICHELIN_Pilot_Sport_4_S_iconPodczas targów Motor Show w Poznaniu Michelin zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach. MICHELIN Pilot Sport 4 S posiada najwyższy indeks prędkości (Y) umożliwiający jazdę przy ponad 300 km/h. W oponie wykorzystano rozwiązania stworzone na potrzeby sportów motorowych, w tym takich wyścigów jak 24h Le Mans, seria WRC oraz Formuła E. Na zaproszenie Michelin na Motor Show przyjedzie Krzysztof Hołowczyc, który podzieli się wrażeniami z jazdy na MICHELIN Pilot Sport 4 S podczas niedawnych testów w amerykańskim Palm Springs.
(więcej…)

Nagrody Motor Show Awards rozdane

08.04.2017KategorieMotoryzacja

Brak Komentarzy

MOTOR SHOW 2017W tym roku, już po raz czwarty rozstrzygnięty został plebiscyt dziennikarzy motoryzacyjnych. Konkurs o dość specyficznym charakterze. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie poszczególnych członków jury. Pod uwagę, brane jest wszystko to, co związane z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – produkt musi być dostępny na targach Poznań Motor Show.
(więcej…)