iaa-2135914_640_iconNadszedł czas, kiedy marka BMW postanowiła odświeżyć nieco swoje samochody serii 4. Dzięki temu poszczególne modele nabrały nowego, bardziej współczesnego wyglądu, a wyposażenie podniosło komfort ich użytkowania. Jakie zmiany możemy zatem zaobserwować?

Nowy wygląd zewnętrzny

Zmiany dotyczą wszystkich modeli serii 4: Coupe, Cabrio, Gran Coupe i M4. Przede wszystkim pojawiły się reflektory, które wykorzystują technologię Full LED, natomiast tylne reflektory zyskały nową grafikę. Zmianom uległ również tylny zderzak, który posiada obecnie znacznie większe wloty powietrza.

Co więcej, klienci mogą wybrać zupełnie nowe wersje kolorystyczne samochodów, do oferty lakierów doszły takie kolory jak: niebieski Snapper Rocks Blue i pomarańczowy Sunset Orange. Do tego dochodzą jeszcze nowe wzory felg w rozmiarach 18 i 19 cali.
Zmiany techniczne

BMW serii 4 po liftingu zyskało również lepsze zawieszenie, a także układ kierowniczy. Dzięki temu kierowca może zapewnić sobie sportowe wrażenia, nie tracąc przy tym na komforcie podczas jazdy. Dotyczy to zarówno zwykłych modeli, jak i wersji wyposażonych w zawieszenie M Sport oraz Adaptive.

BMW przygotowało dla swoich klientów gamę silnikową TwinPowerTurbo, która oferuje sporą moc. Możemy wybrać jedną z aż 31 konfiguracji – silniki benzynowe o mocy od 184 do 326 KM, silniki wysokoprężne, charakteryzujące się mocą od 190 do 312 KM, największą popularnością cieszy się wersja M4, która posiada 3-litrowy motor i moc ponad 430 KM, a napęd kierowany jest wyłącznie na tył.
Wnętrze bez większych zmian

Wyposażenie uległo niewielkim zmianom – z pewnością warto zwrócić uwagę na sportową kierownicę, a także urządzenie Multifunctional Instrument Display znajdujące się na desce rozdzielczej, którym można zastąpić tradycyjny zegar analogiczny. Dostępne są także nowe kolory tapicerek, podwójne przeszycia, chromowane akcenty oraz kilka dodatków poprawiających wygląd kabiny.

Nowe generacje serii 4 posiadają również nowoczesny układ klimatyzacji, a także zmodernizowany system infotainment, który obsługuje sterowanie funkcjami samochodu. Zwiększyła się też liczba listew ozdobnych, które mogą być wykonane z drewna, kompozytów lub szczotkowanego aluminium.

Miłośnicy tego samochodu mogą korzystać z systemu nawigacyjnego BMW Professional, który w tej wersji posiada wygodny interfejs z dużymi kafelkami. Możemy dostosować je do własnych potrzeb, dzięki czemu menu stanie się dla nas funkcjonalne i wygodne. Możemy również wyświetlać zawartość zintegrowanego menu, która stale poddawana jest aktualizacjom.

Co więcej, odświeżona wersja BMW serii 4 posiada również wielofunkcyjny wyświetlacz przyrządów, który w zależności od trybu jazdy, na który w danym momencie się zdecydujemy, przedstawi nam różnorodne formy wizualizacji.

Marka BMW określa nową serię 4 jako unikalne samochody, które charakteryzują się atletyczną stylistyką, elegancją, estetyką, a także sportowym charakterem. Samochody te już niedługo trafią do sprzedaży, a niektórzy klienci już zdążyli zarezerwować je w salonach samochodowych.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia
Artykuł sponsorowany

iaa-2135914_640