z12111971qsuplementy_iconPytanie – czy białko jest niezbędne do życia kulturyście-amatorowi? Wielu początkujących ma problemy z utrzymaniem zdrowej i wartościowej diety. W szczególności gdy jest się na utrzymaniu rodziców. Nie mają wpływu na to, co w danym dniu będzie do jedzenia na obiad, a w efekcie dzienne zapotrzebowanie na białko jest niespełnione. W takich przypadkach warto nabyć odżywki białkowe. Jeśli z kolei mamy osobnika, który wie co je, ile i czego a dzienne zapotrzebowanie białkowe zostało zaspokojone – odżywki białkowe tracą sens. W przypadku gdy będzie ich za dużo w ciągu dnia zostaną wydalone.

Innym przypadkiem są osoby bardzo mocno zaawansowane i profesjonalnie uprawiające kulturystykę. Oni nie mogą pozwolić sobie na spadki formy, na utratę nawet pół kilograma masy mięśniowej. Ci, którzy osiągnęli już apogeum swoich możliwości przestają rosnąć w sposób naturalny. Dla nich również kierowane są odżywki białkowe, bo ich dzienne zapotrzebowanie jest ogromne i samym jedzeniem nie są w stanie dostarczyć tyle białka.

Kolejną odpowiedzią na zadane pytanie są kwestie finansowe i czasowe. Rozpuszczenie biała w mleku i wypicie to kwestia kilku minut. Przygotowanie i zjedzenie pełnowartościowego obiadu to około 2 godziny. Kupując paczkę białka wydamy tyle co na pięć kilogramów piersi z kurczaka. Zapotrzebowanie białkowe niektórych osób jest takie, że dziennie musieliby jeść niecały kilogram kurzej piersi albo niecałe 20 jaj. Nie kalkuluje to się zupełnie stąd przyszła moda na spożywanie białka. Teoretycznie tanio (wydatek jednorazowy na ok. miesiąc) i wygodnie.

Odżywki białkowe można rozpuszczać w wodzie i w mleku. Można również dodawać je do przyrządzania różnych potraw. W dodatku, sklepy mają szeroki wachlarz smaków od truskawki począwszy na czekoladzie skończywszy. Wszystko zależy od preferencji i upodobań zamawiającego. Najlepiej wraz z białkiem nabyć od razu shaker, gdyż jest trudno dokładnie wymieszać samą łyżeczką proszek w mleku. Rozpuszczone w mleku ma jeszcze lepsze działanie ze względu na obecność białka w mleku.
Artykuł sponsorowany

z12111971qsuplementy