54007327-m-d2b021bf36b1fcd72767391050000_iconOdżywki i suplementy dla kulturysty i sportowca są na porządku dziennym. Są wspomaganiem dobrego treningu i pozwalają na efektywny trening. Jednym z nich jest kwas tłuszczowy HMB, który pozwala nam lepiej trenować i mieć więcej energii.

Popularne odżywki

Obecnie na rynku znajduje się bardzo duży wybór suplementów i odżywek dla osób uprawiających kulturystykę. Takie pole manewru na pewno jest dużym plusem, bo możemy używać różnego rodzaju odżywek, a jednocześnie jest pewnego rodzaju wadą, gdyż czasami ciężko jest zdecydować, które z nich zakupić, aby były skuteczne i spełniały swoje zadania. Jednym z najpopularniejszych suplementów jest HMB. Co trzeba o nim wiedzieć?

HMB – najważniejsze informacje

Przede wszystkim to, że nie ma praktycznie możliwości dostarczenia go do organizmu w inny sposób niż za pomocą odżywek. Jest to kwas tłuszczowy, który powstaje z leucyny. Jak działa i za co odpowiada ten suplement?

Zadania suplementów HMB

Jego pierwszym zadaniem jest zabezpieczanie masy mięśniowej przed degradacją, która wywoływana jest w organizmie przez reakcje kataboliczne. Kolejne z zadań to pomoc w rozbudowie włókien mięśniowych. Reasumując jedno z głównych zadań to po prostu jak najskuteczniejsza pomoc w rozbudowie masy mięśniowej. Ciekawą rzeczą jest to, że odżywki te spełniają swoje zadania tylko w przypadku osób, które rozpoczynają treningi lub powracają do regularnej aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Można, więc bardzo łatwo wnioskować, że jest to suplement wręcz idealny dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z kulturystyką, bądź też zamierzają ją kontynuować. Jak wygląda sprawa dawkowania?

Jak dawkować?

Zalecane jest przyjmowanie 3 gram produktu na dobę w przypadku mężczyzn oraz 2 gram w przypadku kobiet. Należy jednak pamiętać, że dawka ta powinna zostać rozłożona na mniejsze, np. 2-3 dawek dziennie. Zaleca się, aby HMB łączyć z innymi suplementami, gdyż wtedy można nawet podwoić działanie odżywki, a co za tym idzie osiągać lepsze efekty. Pewnie kiedyś ktoś kto zamierzał stosować jakiekolwiek suplementy zastanawiał się jakie skutki uboczne może to ze sobą nieść. Jeśli zdarzyło by się, że zażyjemy większą dawkę to nie musimy się niczego obawiać, bo nie zaszkodzi to naszemu zdrowiu, a sprawi, że odżywka po prostu nie będzie działać, a nadmiar HMB zostanie wydalony z organizmu wraz z moczem.
Artykuł sponsorowany

54007327-m-d2b021bf36b1fcd72767391050000