images-1_iconOdżywki na masę to bardzo popularne odżywki, które wspomagają przyrost masy mięśniowej, pomagają dodać energii podczas treningów i wspomagają rzeźbienie sylwetki. Odżywki typu BULK są bezpiecznymi suplementami wspomagającymi proces przyrostu masy mięśniowej bez skutków ubocznych. Co powinny zawierać odżywki typu BULK?

Odżywki BULK, czy odżywki na masę mięśniową zawierają najczęściej kompleks węglowodanowo-białkowy. W przypadku tradycyjnych odżywek białkowych w składzie znajdziemy białko serwatkowe. Ponieważ odzywki na masę mają za zadanie przyspieszyć przyrost masy mięśniowej, zawierają również węglowodany, które mają za zadanie dodać energii podczas treningów, zwiększyć masę mięśni i zwiększyć kaloryczność posiłków. W tym celu stworzone zostały preparaty, które łączą w sobie niezbędne do budowy mięśni białko oraz węglowodany. Odżwyki tego typu zawierają często aż 3 frakcje białek, dla zwiększenia efektu. Węglowodany znajdujące się w odżywkach BULK mają za zadanie dostarczać energii stopniowo, by energia była równomiernie rozłożona w czasie treningu. Odżywki BULK mają na celu wspomóc „zdrowe” przytycie, więc jeśli stosujemy je zgodnie z zaleceniami i spożywamy zróżnicowane i zdrowe posiłki, nie musimy obawiać się przyrostu tkanki tłuszczowej. Duża ilość białka ma za zadanie wspomóc rozwój mięśni, a przez to wspomóc spalani tkanki tłuszczowej. W odżywkach zastosowany jest izolat białka oraz białko skoncentrowane. Aby wspomóc trening do odżywek dodawane są m.in. aminokwasy wspierające mięśnie podczas pracy oraz kreatyna, która również przyspiesza wzrost masy mięśniowej. Dodatkowo mogą zawierać ważne dla osób trenujących witaminy i minerały. Odżywki BULK mają za zadanie wspomagać trening, ale nie zastąpią one zdrowych posiłków. W przypadku zażywania odżywek BULK należy obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze aby nie przekroczyć dziennego limitu kalorii i ilości białka. Odżywki BULK mają wyższą podaż białka nad węglowodanami, dlatego zwiększenie się przez nie tkanki tłuszczowej jest wręcz niemożliwe.

Odżywki na masę polecane są zarówno osobom zaczynającym swoją przygodę z siłownią, jak i dla zawodowych kulturystów. Będą one profesjonalnym wsparciem w budowaniu masy mięśniowej w sposób dozwolony i zdrowy.
Artykuł sponsorowany

images-1