Lego_icon7 lutego w kinach na całym świecie odbędzie się premiera animacji pt. „LEGO® PRZYGODA”. Tym samym po raz pierwszy w swojej historii kultowa marka zabawek wkracza na duży ekran, a wprowadzona z tej okazji w styczniu nowa kolekcja trzynastu zestawów klocków i minifigurek The LEGO® Movie™ pozwoli dzieciom przenieść świat filmowych bohaterów do własnego, realnego świata. Dzięki temu będą one mogły powracać w zabawie do ulubionych scen z filmu i rozwijać jego akcję, podążając za swoją wyobraźnią.

„LEGO® Przygoda” to pierwszy przypadek, gdy kultowa marka zabawek stała się inspiracją dla twórców filmowych. Produkcja została zrealizowana w technice 3D, a świat filmowy w całości zbudowano z 15 milionów klocków. Film wyreżyserowali Phil Lord i Christopher Miller, twórcy hitowych produkcji dla dzieci, jak „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” czy „21 Jump Street”. „LEGO® Przygoda” opowiada historię Emmeta, zwyczajnego ludzika LEGO, który przez przypadek zostaje superbohaterem, wybranym, aby ocalić świat LEGO od tyrana Lorda Biznesa, który chce skleić wszystkie klocki na stałe. W wykonaniu tej ważnej misji Emmetowi towarzyszy jego wielka miłość Lucy, zwaną Żyletą oraz grupa przyjaciół. Zanim osiągną cel, wspólnie przeżywają wiele zabawnych, zwariowanych i niebezpiecznych przygód. W animacji pojawiają się nowe oraz najpopularniejsze postaci ze świata LEGO, a także szereg innych, znanych nie tylko małym widzom, m.in.: Batman, Superman, Wonder Woman, a nawet Abraham Lincoln i William Szekspir. Dlatego „LEGO® Przygoda” zapowiada się na wspaniałą rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale także i ich rodziców.
– Od 82 lat sprawiamy, że uśmiech pojawia się na twarzach dziewcząt i chłopców z całego świata. Dziś, po 5 latach od idei powstania filmu, z wielką przyjemnością prezentujemy unikalną pełnometrażową produkcję LEGO, która przeniesie dzieci do świata bezgranicznej fantazji, a dorosłych do czasów ich dzieciństwa – mówi Jill Wilfert, wicedyrektor ds. licencji i rozrywki w LEGO Group. Na kanwie filmu powstała nowa kolekcja klocków i minifigurek The LEGO® Movie™ – prosto z wielkiego ekranu do zestawów zostały przeniesione najważniejsze sceny, pojazdy, budowle i bohaterowie filmu. Dzięki niczym nieograniczonej zabawie dzieci będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, budując wspaniałe modele z klocków LEGO. – The LEGO® Movie™ to kolejne z wielu fascynujących zestawów modeli LEGO do budowania, które udowadniają, jak łatwo uruchomić wyobraźnię i pokazują, że ze zwyczajnych, plastikowych klocków można stworzyć coś tak niezwykłego, jak pełnometrażowy film kinowy – dodaje Wilfert.

The LEGO® Movie™ to trzynaście zestawów dla chłopców i dziewczynek wieku od 6 do 14 lat w cenie rekomendowanej od 59,99 do 229,99 zł oraz oddzielna seria minifigurek w cenie 9,99 zł. Zestawy dostępne są na rynku polskim już od stycznia, czyli przed premierą kinową. Trzy zestawy: „Śmieciozgryzarka”, „Zamkowa kawaleria” i „Maszyna do lodów” to rozwiązanie „2 w 1”, pozwalające z jednego kompletu złożyć dwa różne modele. Kolekcjonerskie „Latająca armatka wodna”, „Kreatywna pułapka” i „Pojazdy ratownicze” będą dostępne tylko w wybranych sklepach. W ramach projektu The LEGO® Movie™ ukażą się także gry komputerowe, aplikacja Google i mini filmy.
Klocki LEGO to jedyna w swoim rodzaju zabawa – daje dzieciom nie tylko codzienną lekcję rozwijania wyobraźni i radość tworzenia, ale i satysfakcję z wykonanego zadania, dzięki czemu umacnia wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Budowanie i przebudowywanie modeli pobudza inwencję i kreatywność, wzmacnia sprawność manualną, kształtuje logiczne myślenie, uczy wytrwałości i dążenia do celu.
Zabawa klockami LEGO to także propozycja dla rodziców na twórcze spędzanie wolnego czasu ze swoimi pociechami. Współcześni ojcowie, dla których kultowe klocki stanowiły w dzieciństwie prawdziwy rarytas i przedmiot pożądania, dziś z radością wracają ze swoimi pociechami do świata LEGO. Nie tylko z powodu zmian w podejściu do wychowania dzieci, które przestało być domeną kobiet, ale także, a może przed wszystkim, dla własnej przyjemności! Świat LEGO jest kolorowy i inspirujący – można wybrać się z dzieckiem w rejs motorówką po jeziorze, gdzie tym jeziorem będzie zwykły niebieski klocek lub zasadzić drzewo, na którym będą rosły czerwone klocki jako jabłka i żółte jako cytryny. Świat LEGO to przygody na wyspie piratów, galaktyczna podróż statkiem kosmicznym, spotkanie z dinozaurami lub zabawa w dom.
Na całym świecie powstało wiele spektakularnych budowli z klocków LEGO, m.in. największy do tej pory model – zbudowana z ponad 5 milionów klocków, ważąca 23 tony i mierząca 13 metrów replika 1:1 statku Star Wars X-Wing, największa na świecie mozaika (384.000 klocków) czy 33-metrowa wieża (500.000 elementów).

Więcej informacji:
www.lego.pl
https://www.facebook.com/LEGO
Club LEGO – http://club.lego.com/pl-pl

Lego_1