Firma F-Secure otrzymała dwie nagrody „Best Protection” przyznane przez niezależny instytut AV-TEST za 2018 rok. Wyróżniono nimi F-Secure SAFE oraz PSB (Protection Service for Business), popularne w Polsce rozwiązania z zakresu ochrony internetu dla klientów indywidualnych i małych firm.

Na wynik końcowy poszczególnych rozwiązań składają się comiesięczne rezultaty z całego roku. Eksperci instytutu AV-TEST dokonują oceny nie poprzez symulowane testy, ale na podstawie ochrony przed rzeczywistymi zagrożeniami. Wykorzystują do tego metody cyberprzestępców takie jak: złośliwe wiadomości e-mail, zainfekowane pliki czy ataki „drive-by”1 lub „zero-day”2.

Produkty F-Secure SAFE oraz PSB przez cały rok 2018 zapewniały bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, co instytut AV-TEST docenił nagrodami „Best Protection” – mówi Maik Morgenstern, dyrektor ds. technologii w AV-TEST.

W swoich rozwiązaniach ochronnych F-Secure łączy doświadczenie konsultantów ds. bezpieczeństwa z możliwościami sztucznej inteligencji, aby skutecznie chronić klientów przed wszystkimi rodzajami cyberzagrożeń. Badacze pracujący na czterech kontynentach zajmują się przewidywaniem, wykrywaniem oraz aktywnym zwalczaniem cyberataków.

Nagrody są dowodem naszego zaangażowania w bezpieczeństwo organizacji i użytkowników indywidualnych. Nie zdobylibyśmy wyróżnienia „Best Protection” siedmiokrotnie bez ciągłych inwestycji w najlepszych specjalistów i rozwijania zaawansowanych technologii ochronnych. Cieszymy się, że nasza praca po raz kolejny została doceniona w rygorystycznych testach niezależnego instytutu badawczego AV-TEST – podkreśla Mika Ståhlberg, dyrektor ds. technologii w F-Secure.

Więcej informacji:

Rozwiązanie F-Secure PSB dla klientów biznesowych jest dostępne w oficjalnej sieci dystrybucyjnej. Rozwiązanie F-Secure SAFE dla klientów indywidualnych jest dostępne w sklepie F-Secure e-store, a także w ofercie operatorów takich jak UPC Polska, Play, Plus, Cyfrowy Polsat, NC+, Vectra, Toya, Inea i wiele innych. SAFE jest również częścią pakietu F-Secure TOTAL, w którym do dyspozycji użytkowników jest także VPN oraz menedżer haseł.

1 Ataki polegające na samoistnym ściąganiu oprogramowania i instalowaniu go w systemie ofiary zaraz po wejściu na odpowiednio spreparowaną stronę WWW.

2 Ataki polegające na wykorzystaniu niezidentyfikowanej wcześniej luki w oprogramowaniu.