url_iconWizerunek sklepu erotycznego wśród klientów znacząco zmienił się na przestrzeni lat. Nie jest to już obskurne miejsce, na uboczu i owiane złą sławą dewiacji. Coraz częściej traktujemy go jak zwykły sklep, gdzie na co dzień robimy zakupy. Nierzadko udaje się nam także zrozumieć, że świat erotycznych zabawek znacząco się zmienił. Obecne oferty zawierają cały szereg różnego rodzaju gadżetów, które na pierwszy rzut oka i pozbawione szerszego kontekstu wcale nie sugerują swojego przeznaczenia. Okazuje się również, że wizyta w sklepie erotycznym może nieść ze sobą nie tylko chwile przyjemności z zakupionych towarów, ale i pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

Przyjemne i pożyteczne

Możemy odwiedzić sklep stacjonarny z gadżetami przeznaczonymi do igraszek w sypialni lub zdecydować się na zamówienie ich przez internet. Każdy z tych sposobów sprzedaży ma swoje plusy i minusy. Na zamówienie internetowe trzeba czekać, podczas gdy zakup w sklepie daje nam możliwość natychmiastowej satysfakcji oraz dodatkowo pozwala realnie zapoznać się z asortymentem do wyboru, zamiast oglądać zdjęcia i czytać opis w sklepie internetowym. Truizmem jest jednak stwierdzenie, iż akcesoria erotyczne, mogą nie tylko nieść ze sobą ładunek przyjemności, ale i pozytywnie wpływać na stan naszego zdrowia oraz ocieplić relacje z partnerem lub partnerką.

Masturbacja

Każdy ją uprawia (z różną intensywnością), ale prawie nikt nie lubi o tym mówić. To nasze społeczne tabu, które ciągle nie udaje się nam pokonać mimo coraz większego rozluźnienia społecznej presji w temacie seksu. W umyśle mamy zakorzenione, iż samogwałt jest czymś złym i potępianym i zwyczajnie boimy się przyznać, że go praktykujemy. Zapominamy (lub po prostu nie mamy o tym dostatecznej wiedzy), że masturbacja jest jak najbardziej zdrowa i potrzebna zarówno mężczyznom jak i kobietom. Dla jednych i drugich stworzono więc całą gamę użytecznych w tym celu gadżetów.

Po pierwsze pozwala ona (masturbacja) na obniżenie stresu i napięcia nerwowego. Po drugie takie praktyki regulują nasze ciśnienie krwi i poprawiają samopoczucie. W przypadku obu płci są też środkiem zapobiegającym wielu chorobom, jak np. problemy z prostatą. Dzięki masturbacji poznajemy lepiej nasze ciało i tym łatwiej jest nam uzyskać odpowiednia dawkę przyjemności oraz powiedzieć drugiej osobie, co lubimy, a czego nie. W przypadku mężczyzn jest to także dobry trening kondycji seksualnej, co kobiety na pewną są w stanie odpowiednio docenić, ponieważ osiągnięcie orgazmu trwa w ich przypadku trochę dłużej. Kobiety oswajają się podczas takich zabaw ze swoim ciałem i łatwiej jest im nawiązać później zdrową relację seksualną z partnerem.

Kulki gejszy

Niezbyt znany gadżet z branży erotycznej, który w zaskakujący sposób może poprawić zdrowie kobiet oraz urozmaicić wspólne chwile intymne. Najważniejszym punktem, o którym należało by wspomnieć przy tej sytuacji jest fakt, iż kulki gejszy polecane są przez samych ginekologów. Mówi się, że każda kobieta powinna mieć je w swojej sypialni, gdyż ćwiczenia mięśni Kegla nie tylko jest z nimi bardzo przyjemne, ale i zapobiega i leczy wiele schorzeń narządów rodnych, jak np. wypadanie pochwy, czy problemy z częstym oddawaniem moczu itd. Używać ich można podczas zwykłych dziennych czynności, a efekty są odczuwalne także podczas stosunku, gdyż lepiej wyćwiczone mięśnie dna miednicy, dają uczucie lepszego dopasowania partnerów.

Dziękujemy sklepowi Świat Doznań za konsultację merytoryczną.

url