Legenda muzyki drum and bass powraca z nowymi kawałkami w nieco zmienionej-dubstep’owej stylistyce, nowy materiał będzie wydany na planowanym na 2011 r. albumie.

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą kim jest ów pan oto małe wyjaśnienie. Photek a właściwie Rupert Parkes to ur. w 1972 r. w Anglii producent i DJ, w 1992 r. trafił na scenę breakbeat skąd droga zaprowadziła go muzyki jungle oraz drum and bass. W 1994 r. wydał pierwszą EP’kę jako Photek w legendarnej już wytwórni Metalheadz. Od tamtej pory kariera Ruperta nabrała rozpędu, oprócz wydawania singli i nagrywania pod wieloma innymi pseudonimami, zajmował się również remiksowaniem utworów wielu artystów i niekoniecznie powiązanych ze sceną drum and bass. Photek w znacznej mierze przyczynił się do powstania tzw. „intelligent” drum and bass czyli odmiany tejże muzyki gdzie połamane bity łączą się z muzyką ambientową.

W 1997 r. Photek wydał swój debiutancki album, który jest uważny przez wielu za jedno z najlepszych, jeżeli nie najlepsze wydawnictwo w gatunku.  Obecnie artysta rezyduje w Los Angeles, gdzie pochłonięty jest tworzeniem muzyki do filmów, seriali i programów telewizyjnych.

Nowe kawałki Photek’a zaprezentowane zostały na pod koniec listopada na antenie BBC Radio 1, pomimo iż Rupert zmienił nieco styl to zapowiada się na to że w 2011 artysta zaserwuje nam bardzo ciekawy materiał.

Poniżej mamy okazję odsłuchać utworu, który znajdzie się na nowym albumie.

101 – (clip from Benji B’s Radio 1 show 25.11.2010) by Photek