stand_up_iconMultikino oraz Agencja Artystyczna BeKa Events zapraszają na Stand-Up No Limits – cykl występów polskich komików na żywo w kinach. Standuperzy odwiedzą Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Kielce oraz Bydgoszcz.

Stand-up jest sztuką komediową powoli wypierającą kabarety, polega na występach solowych bez rekwizytów i przebieranek. Show przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych (komicy z USA to m.in. Jim Carrey i Eddie Murphy )i cieszy się coraz większą popularnością. Standuperzy to charyzmatyczne osoby, które dostrzegają
w otaczającym nas świecie więcej niż przeciętny Kowalski. Spostrzeżenia interpretują na własny sposób często wzbogacając o kontrowersyjne komentarze czy porównania.

W czerwcowym cyklu wystąpi 6 osobowości i zupełnie innych stylów komediowych:
Wojtek Pięta
Rafał Pacześ
Jasiek Borkowski
Michał Leja
Olka Szczęśniak
Patryk Czebańczuk
Bartosz Zalewski
Imprezy poprowadzą – w zależności od lokalizacji:
Bartłomiej Korbel, Paweł Chałupka, Viking Damian Usewicz i Adam Van Bendler.

Występy przeznaczone są dla widzów pełnoletnich.

Harmonogram wydarzeń:
9 czerwca, godz. 20:00, Multikino Gdańsk:
wystąpią: Olka Szczęśniak, Patryk Czebańczuk
prowadzący: Adam Van Bendler

16 czerwca, godz. 20:00, Multikino Łódź
wystąpią: Wojtek Pięta, Rafał Pacześ
prowadzący: Paweł Chałupka

16 czerwca, godz. 20:00, Multikino Szczecin
wystąpią: Jasiek Borkowski, Michał Leja
prowadzący: Viking-Damian Usewicz

25 czerwca, godz. 20:00, Multikino Złote Tarasy
wystąpią: Wojtek Pięta, Bartosz Zalewski
prowadzący: Bartłomiej Korbel

25 czerwca, godz. 20:00, Multikino Bydgoszcz
wystąpią: Jasiek Borkowski, Michał Leja
prowadzący: Paweł Chałupka

25 czerwca, godz. 20:00, Multikino Kielce
wystąpią: Olka Szczęśniak, Patryk Czebańczuk
prowadzący: Adam Van Bendler

Ceny biletów:
19 zł – przedsprzedaż
25 zł – w dniu imprezy
Bilety do nabycia w kasie kina oraz na Kupbilecik.pl, BiletyNaKabarety.pl i www.multikino.pl.

Artyści:

Olka Szcześniak
Stand-uperka z krakowskiej grupy Comedy Lab.
Ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem. Nie można mówić
o stand-upie w Polsce pomijając jej osobę. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.:
3 miejsce na I Arenie stand-uperów w Warszawie, dwa wygrane pojedynki na stand-up
w Gwarku w Krakowie, przeszła eliminacje do Antrakt Festiwalu znajdując się wśród 10 najlepszych młodych stand-uperów z całej Polski, finalistka Polskiej Ligi Stand upu.

Michał Leja
Zwycięzca Stand-up Festu w Szczecinie! Zwycięzca Bitwy na Stand-Up 2014 w kategorii „najlepsza improwizacja”. Koordynator Comedy Lab. Szuka inspiracji w meandrach tego świata. Gdy już coś znajdzie, przesiewa to przez sito swojej spaczonej wyobraźni, by wyrzucić wszystko na scenie i rozbawić publiczność. Gdy się śmieje wygląda jak 7 letnia Chinka. Koledzy wołają na niego „ej”. Zdobywca II miejsca na pierwszej edycji Polskiej Ligi Stand-upu.

Rafał Pacześ
Gospodarz niezliczonych wieczorów typu open mic. Nieustannie aktywny na terenie całego kraju, świetnie odnajduje się również w roli konferansjera. Występował na jednej scenie z takimi osobistościami komedii jak Katarzyna Piasecka, Abelard Giza, Kacper Ruciński czy Cezary Pazura. Wyłoniony z ogólnopolskich eliminacji, zagrał w finałowej dziesiątce, na Antrakt Stand-Up festiwalu w warszawskich Hybrydach. W listopadzie 2014, odniósł kolejne zwycięstwo w kategorii Stand-Up na Łódzkim festiwalu.
Jego programy to historie opowiadane niczym z autopsji, jednak pozwalające utożsamić się widzowi z bohaterem. Możemy spodziewać się historii bezpruderyjnych rodem z sypialni, ale również inteligentnych spostrzeżeń dotyczących otaczającego nas świata. Rafał nie stroni od dyskusji z publicznością, niejednokrotnie tworzy całkiem nowe historie na scenie, których początkiem była krótka dygresja. Kipiący energią i poczuciem humoru potrafi utrzymać uwagę widza od początku do końca wieczoru.

Patryk Czebańczuk
Młody, charyzmatyczny komik pochodzący z Łodzi. Jego program porusza zarówno tematy proste i lekkie, jak również kontrowersyjne zagadnienia, takie jak: samobójstwo, niepełnosprawność, religia. Robi to jednak w wyszukany i bardzo niebanalny sposób, zawsze starając się skłonić widza do myślenia. Sceniczna energia, unikalny styl narracji i bardzo dobry kontakt z publicznością, sprawiają, że każdy występ Patryka jest niepowtarzalny.
To wszystko sprawia, że autorski program „Dobrze powiedziane” skierowany jest do każdego, kto ma dystans do siebie i lubi ironię. Także Ci, którzy lubią wyrafinowany humor też znajdą coś dla siebie.
Sukcesy:
Finalista Antrakt Stand-Up Festiwal 2014
Zwycięzca drugiej i trzeciej Areny Stand-Uperów
Półfinalista Polskiej Ligi Stand-upu

Wojtek Pięta
Na jego występach publiczność śmieje się z absurdów codziennego życia, które czasem denerwują każdego z nas. Żartując mówi o tym jak wygląda świat z perspektywy chłopaka, który właśnie rozpoczyna swoje „życie po studiach”.
Zwycięzca Bitwy na Stand-Up 2014 w kategorii: „Najlepszy stand-up”.

Jasiek Borkowski
Jasiek, po prostu Jasiek. Człowiek, który specjalnie wchodzi w potyczki z życiem, ryzykując przy tym swoją godność. Na scenę stand-upu wszedł trochę ponad 4 lata temu. Wszedł na nią, gdyż bagaż jego „doświadczeń” życiowych był już zbyt ciężki, toteż zaczął go rozładowywać wprost w ludzkie czaszki. Bagażu ubywa, ale ciągle jest – to dlatego ubiór tego komika to po prostu dres. Co ma jedno z drugim? Stand-up dla Jaśka jest jak sport dla sportowca, a w czym najlepiej uprawia się sport? W garniturze? Bynajmniej!
(od 2011 do 2014 członek ekipy Stand-up Polska, potem po prostu niezrzeszony, warszawski stand-uper)

Bartosz Zalewski
Założyciel Wrocławskiego Stand-upu, stand-upem zajął się w 2010 roku, bo mu się chciało i nikt mu nie zabronił. Efekty widać do dziś – niezdrowa ekscytacja, brzydkie opowieści i nieładne słowa wylewające się brudnym potokiem prosto z twarzoczaszki. Dodatkowo walka z formą oraz Formą, poruszanie tematów intymnych i całkowicie publicznych, stara się cyzelować swoją ekspresję sceniczną, jednocześnie niwelując kompletnie dystans między widzem a wykonawcą.
Bartek Zalewski odwiedził praktycznie wszystkie sceny komediowe w Polsce, może poza Koluszkami i Grajniewiach, tylko dlatego, że nie ma możliwości w tych pierwszych, a te drugie nie istnieją.
Mimo że nie uczestniczy w konkursach ani wyścigach, zdobył 2 miejsce w kategorii „Stand-up” podczas festiwalu Wrocek 2014, ale nie ma co się chwalić. Jego rysunek bociana dostał szóstkę z uśmiechem, tym też się można chwalić?

Czas wydarzenia jednego wydarzenia: ok. 100 min.
Sugerowany wiek widzów: 18+ stand-up może zawierać niecenzuralne treści.

Współorganizator: agencja artystyczna BeKa Events, projekt Stand Up No Limits
Patroni: DlaStudenta.pl, eKabaret.pl, halo-wawa.pl, fdb.pl, kulturaonline.pl, Mówią Na Mieście, Puer.pl oraz Radio Kolor

Stand_Up_No_Limits_w_Multikinie_Plakat