Krajowa premiera nowego Audi A6, po raz pierwszy w Polsce: samochód studyjny wyznaczający kierunki w motoryzacji, rozbudowane stoisko wypełnione sportowymi modelami rodem z Ingolstadt…

Już 5 kwietnia rozpoczyna się najważniejsza w naszym kraju wystawa motoryzacyjna,
Poznań Motor Show 2018. Audi w tym roku przedstawi w Poznaniu swój najnowszy model – limuzynę klasy wyższej, Audi A6. Zwiedzający stoisko czterech pierścieni na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mieli również okazję zobaczyć po raz pierwszy w Polsce model koncepcyjny, będący studyjną wizją autonomicznego samochodu przyszłości. Na zbudowanej według spójnej koncepcji ekspozycji Audi na Poznań Motor Show 2018, zwiedzający ujrzą zarówno pojazdy premierowe, jak i modele dobrze już znane. W Poznaniu, swą polską premierę będzie miało nowe Audi A6 – ósma już generacja luksusowej limuzyny rodem z Ingolstadt, będąca emanacją nowego języka stylistycznego Audi.

„Koncern Audi kontynuuje swą ofensywę modelową w segmencie pojazdów luksusowych.
Nowe Audi A6 jest tego najlepszym przykładem. Czy to digitalizacja, czy poziom komfortu, czy sportowy charakter – nowe Audi A6 o dynamicznym, a zarazem eleganckim charakterze, to wszechstronnie utalentowany reprezentant klasy luksusowych limuzyn” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „W Poznaniu pokażemy również dwa inne luksusowe, wpisujące się w tą ofensywę modele, które swe premiery miały niedawno – nowe Audi A8 i nowe Audi A7.”

Specjalne miejsce na ekspozycji czterech pierścieni zajmie autonomiczny i w pełni elektryczny studyjny samochód przyszłości. „Jako koncepcja stylistyczna, to czterodrzwiowe auto z układem siedzeń 2+2, jest ogromnym skokiem w przyszłość, ukazującym jak w nadchodzących dziesięcioleciach wyglądać może stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna samochodu. Pojazd ten w wizjonerski sposób łączy innowacje w zakresie napędu, zawieszenia, cyfryzacji i równowagi środowiskowej” – podkreśla Leszek Kempiński.

Stoisko czterech pierścieni tradycyjnie już zlokalizowane będzie w pawilonie 3A MTP. Zobaczyć będzie można na nim nie tylko luksusowe nowości spod znaku czterech pierścieni, ale również gamę innych, znanych już modeli. Audi Sport reprezentować będą Audi RS 3 Limousine, Audi RS 4 oraz najbardziej sportowe z nich Audi RS 5. Na ekspozycji pojawią się też cieszące się popularnością SUV’y: Audi Q2, Audi Q7 oraz usportowione Audi SQ5. Konferencja prasowa Audi odbędzie się 5 kwietnia, o godzinie 11:00.

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.

Premiera nowego Berlingo w Polsce!

Marka Citroën podczas tegorocznego Poznań Motor Show zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce Nowego Berlingo. To już III. generacja ikony Citroëna, który stworzył segment kombivanów.
Od 1996 marka sprzedała przeszło 3,3 miliona egzemplarzy tego modelu. Nowa generacja Berlingo powstała na nowej platformie EMP2 i dostępna będzie w dwóch długościach nadwozia, i rozstawów osi jako wersje 5 – lub 7 – osobowe, o długościach odpowiednio 4,4 oraz 4, 75 m. Nowy Berlingo to także aż 19 systemów wspomagania prowadzenia , jeszcze więcej przestrzeni i modułowości i łatwiejsze użytkowanie dzięki trzem niezależnym i składanym w prosty sposób tylnym siedzeniom, płaskiej podłodze aż do fotela pasażera z przodu, powierzchni ładunkowej o długości 2,70 m (S) i 3,05( XL). Przypomnijmy, iż model miał swoją światową premierę zaledwie kilka dni temu w Genewie.
Drugą z nowości będzie Nowy Citroen C4 Cactus, który przeszedł głębokie zmiany w zakresie technologii i silników. Jednocześnie Citroën poddaje ewolucji styl modelu, czyniąc go dojrzalszym i wprowadza w nową erę komfortu. W ramach programu Citroën Advanced Comfort® Nowy C4 Cactus inauguruje całkowicie nowe zawieszenie Marki z technologią Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC, czyli progresywnymi poduszkami hydraulicznymi, które oferują legendarny komfort „od Citroëna”. Ceny nowego modelu rozpoczynają się już od 52 990 PLN za wersję LIVE.
Na stoisku marki będzie obecny też duch sportu– Citroën C3 WRC w wersji, która powstała w odpowiedzi na nowe przepisy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Podczas Poznań Motor Show 2018 zadebiutuje także nowa modna wersja, CITROËNA C3 w serii specjalnej ELLE skierowaną do tych, którzy poszukują samochodu stylowego i z charakterem. Ekspozycję marki uzupełni Nowy kompaktowy SUV – Citroën C3 Aircross, który wyróżnia się 90 kombinacjami personalizacji nadwozia.

TRIUMPH

Drugi rok z rzędu marka TRIUMPH zaprezentuje się podczas Poznań Motor Show. 2017 rok był pierwszym pełnym rokiem handlowym dla firmy ALMOT z motocyklami TRIUMPH i również pierwszym rokiem wystawienniczym na Poznań Motor Show. Podczas ubiegłorocznych targów zaprezentowano 4 nowości, a wśród nich nową rodzinę motocykli New Street Triple 765. W 2018 roku na wystawę na pewno przyjadą kolejne 4 nowości New Tiger 800 i New Tiger 1200, Bonneville Bobber Black
i Bonneville Speedmaster. Dystrybutor przewiduje odsłonę zupełnie nowego motocykla, który będzie można zobaczyć po raz pierwszy na Poznań Motor Show 2018.

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Poznań Motor Show 2018 odbędzie się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach będzie można zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Poznań Motor Show
6.04. – 09.04.2017 r.
Salon samochodowy | Salon motocyklowy | Salon caravaningu |
Salon ciężarowy

Bilety i więcej informacji: www.MotorShow.pl