BFGoodrich_All-Terrain_TA_KO2_1_iconBFGoodrich, marka z portfolio grupy Michelin, wprowadziła na rynek oponę terenową BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 przeznaczoną na wszystkie typy nawierzchni. Technologie przetestowane podczas rajdów terenowych zapewniają odporność na uszkodzenia oraz trwałość opony, a także trakcję dającą lepszą kontrolę nad pojazdem.

BFGoodrich przedstawia zaawansowaną oponę terenową BFGoodrich All-Terrain T/A KO2, w której zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne opracowane na potrzeby rajdów terenowych i przetestowane m.in. podczas najdłuższego i najbardziej wymagającego rajdu w Stanach Zjednoczonych SCORE Baja 1000. Opona jest przeznaczona zarówno do jazdy w terenie, jak i po trudnych nawierzchniach, takich jak podłoże żwirowe, ziemiste czy ośnieżone.

Oponę BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 charakteryzują:

Wytrzymałe barki
Technologia CoreGard, dzięki której guma na bokach opony jest bardziej odporna na przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne, sprawia, że BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 są wytrzymalsze o 20%1, co ma bezpośrednie przełożenie na lepsze osiągi w terenie.

Trwałość
Specjalna rzeźba bieżnika z samoblokującymi się lamelami oraz zastosowana mieszanka gumy zostały dobrane w ten sposób, aby dwukrotnie zwiększyć trwałość opony na podłożach żwirowych2 i wydłużyć czas jej użytkowania o 100%. W przypadku powierzchni asfaltowych trwałość zwiększono o 15%.3
Dodatkowo w bieżniku zastosowano specjalne rozwiązanie „stone ejector”, które zapobiega zakleszczaniu się kamieni i innych obiektów między klockami bieżnika.

Kontrola nad autem
Przyczepność wyższa o 10% w błocie i koleinach oraz o 19% na śniegu4, co przekłada się na lepszą kontrolę nad samochodem w trudnych warunkach drogowych i poza drogą. Głęboka rzeźba bieżnika na barkach i wypychacze kamieni pomagają usuwać gromadzące się w rowkach błoto, co zwiększa przyczepność na miękkich nawierzchniach. Klocki barkowe naprzemiennie zachodzące na boki opony zwiększają przyczepność w błocie, zaś lamele 3D tworzą ostre krawędzie podnoszące trakcję na śniegu.

Opona BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 jest przystosowana do użytku na różnych nawierzchniach i przy różnorodnych warunkach pogodowych, także zimą i w krajach, gdzie opony zimowe są wymagane przepisami.

BFGoodrich_All-Terrain_TA_KO2_2

BFGoodrich_All-Terrain_TA_KO2_3

BFGoodrich_All-Terrain_TA_KO2_4