Jak przejść okresowy przegląd i dlaczego powinieneś kontrolować stan swojego samochodu pomiędzy inspekcjami

Jak przejść okresowy przegląd i dlaczego powinieneś kontrolować stan swojego samochodu pomiędzy inspekcjami

To bardo poste – twój samochód powinien być w dobrym stanie, jeśli chcesz uniknąć wypadków, problemów i kosztownych napraw. Jeśli zbliża się termin okresowego przeglądu, możesz przygotować się wcześniej, aby nie tracić czasu na podróż powrotną do stacji kontroli pojazdów.

Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę:

Światła: Czy działają reflektory, światła tylne, kierunkowskazy i światła awaryjne? Bycie widocznym jest jednym z ważniejszych aspektów jazdy po drogach publicznych.

Hamulce: sprawdź tarcze i klocki hamulcowe pod kątem nadmiernego zużycia, pęknięc i wypaczenia. Kiedy wciśniesz pedał hamulca, powinien on być twardy, ale nie zacinać się. Sprawdź główny cylinder hamulca i poszczególne hamulce pod kątem przecieków. Wycieki są niepokojącym sygnałem, ponieważ ciśnienie hydrauliczne niezbędne do obsługi hamulców nie będzie wystarczająco silne, jeśli są obecne. Hamulec ręczny powinien być odpowiednio wyregulowany i zdolny do utrzymywania ciężaru pojazdu na pochyłości.

Układ kierowniczy: Sprawdź układ wspomagania kierownicy pod kątem wycieków i upewnij się, że pas napędzający pompę wspomagania układu kierowniczego (jeśli jest) jest w dobrym stanie.

Układ paliwowy: Czy jadąc czujesz zapach benzyny? Jeśli tak, lepiej sprawdź wszystkie przewody paliwowe. Węże gumowe mogą z biegiem czasu tworzyć pęknięcia.

Opony i koła: opony powinny mieć odpowiedni bieżnik. Upewnij się, że nie ma oznak gnicia lub pęknięć, które mogą spowodować uszkodzenie opony. Sprawdź koła pod kątem nadmiernej korozji i wymień koła, które zostały uszkodzone w trudnych warunkach drogowych.

Sygnał dźwiękowy: Jeśli twój klakson nie działa, napraw go lub wymień. Musisz mieć jakiś sposób na powiadomienie innych kierowców o potencjalnych problemach.

Szyba przednia / drzwi / okna: Szyba przednia powinna być wolna od pęknięć i wżerów. Wszystkie okna powinny działać, ale przede wszystkim okno boczne kierowcy. To nie jest sprawdzane podczas inspekcji bezpieczeństwa, ale jeśli masz samochód z elektrycznymi szybami, powinieneś trzymać mały młotek w pobliżu fotela kierowcy, abyś mógł uciec z pojazdu, jeśli jego układ elektryczny zawiedzie. Powinieneś być w stanie otwierać drzwi za pomocą wewnętrznych i zewnętrznych uchwytów i powinny one pozostawać zamknięte, gdy pojazd jest w ruchu.

Wycieraczki przedniej szyby: wycieraczki przedniej szyby powinny działać bez zarzutu. Jeśli kiedykolwiek jeździłeś samochodem bez wycieraczek w deszczowy dzień, będziesz wiedział dlaczego. Widoczność jest równa zeru.

Układ wydechowy: upewnij się, że nie ma żadnych wycieków. Ten otwór wielkości grochu w pobliżu kolektora może wydawać się nieszkodliwy, ale może spowodować wyciek trującego tlenku węgla do kabiny pasażerskiej.

Siedzenia / pasy bezpieczeństwa / poduszki powietrzne: Wszystkie siedzenia powinny być nienaruszone i solidnie przymocowane do podłogi. Upewnij się, że pasy bezpieczeństwa nie są postrzępione lub uszkodzone w inny sposób. Kontrolka systemu poduszek powietrznych nie powinna pozostać włączona po uruchomieniu samochodu, dlatego należy sprawdzić miejsca, w których poduszki powietrzne są uszkodzone.

Podłoga / karoseria: Upewnij się, że w podłodze nie ma otworów, przez które do pojazdu mogą dostać się gazy wydechowe.

Wszystkie te są bardzo podstawowe wytyczne oparte na standardach kontroli bezpieczeństwa. Aby przygotować się do inspekcji w twoim stanie, odwiedź serwis skody na ulicy Unii Lubelskiej 5 w Poznaniu, lub stronę internetową www.poznan.skoda.skodex.pl w celu uzyskania szczegółów oferty.
Artykuł sponsorowany