Sandisk po raz kolejny zgotował nam niezłego hicora, a jest nim trzecia już odsłona jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy mp3 na rynku.

Sansa Clip zadebiutował w 2007 roku, z założenia miał konkurować z iPodem Shuffle, okazało się jednak że niewiele większy od pudełka zapałek Clip jest na tyle dobry iż wspomniana „szufla” nie miała do niego startu. Wielokrotnie chwalony, rekomendowany i wysoko oceniany Clip zdobył sobie spore grono fanów, co zaskutkowało tym iż w 2009 wyszła druga, odświeżona wersja Clipa, która obsługiwała więcej formatów muzycznych, jak również możliwość rozszerzenia pamięci przy pomocy karty micro SD.

Wiele osób jednak narzekało na to że Clip nie ma kolorowego wyświetlacza, na którym mogliby oglądać zdjęcia, album okładek, itd. W związku z powyższym Sansa po raz kolejny wyszła klientom na przeciw i stworzyła Clipa Zip. Clip Zip to nic innego jak trzecia wersja Clipa z odmienionym dizajnem, nowymi funkcjami no i co najważniejsze z kolorowym wyświetlaczem. Wyświetlacz nie szokuje rozmiarami, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę rozmiar Clipa, jest to co najmniej niezłe osiągnięcie, Zip oferuje również nowy graficzny interfejs i co spodoba się posiadaczą iTunes – obsługę AAC (również tych kupionych w sklepie iTunes). Podsumowując, szykuje się kolejny hicor na rynku przenośnego sprzętu audio, nowy Clip dostępny będzie w 7 kolorach i ma kosztować odpowiednio 49.99$ (4GB) i 69.99 (8GB).

Zdjęcia: Internet