AstellKern_AK_Recorder_6_iconPodczas majowych Targów High-End Show 2016 w Monachium, Astell & Kern – światowy lider w dziedzinie przenośnego audio zaprezentował trzy nowe produkty, które idealnie uzupełniają aktualną ofertę koreańskiego producenta.
Jednym z modeli jest odtwarzacz AK300, który jest rozszerzeniem obecnej serii DAPów.
Kolejne ciekawostki, to AK Recorder współpracujący z najnowszymi produktami AK
oraz totalnie nowatorska rzecz – kabel Astell&Kern Grafen do transmisji sygnałów audio.

Astell&Kern AK300 jako najmłodszy z przenośnych odtwarzaczy serii AK320 i AK380 zawiera wiele cech swoich starszych braci w bardziej przystępnej cenie , w tym możliwość rozbudowy o różne akcesoria dokujące , które zezwalają użytkownikom na dodatkowe funkcje i rozszerza możliwości samych odtwarzaczy.
Jak w pozostałych modelach serii AK300, nowy model posiada korektor parametryczny ( PEQ ) , VCXO Reference Clock (Zegar Femto) dla minimalnego jitter , wsparcie AK Connect – Funkcja DAC USB, łączność Wi-Fi, i metalowy przycisk home wrażliwy na delikatny nacisk.

Inne cechy Astell & Kern AK300 to:
Stereo AK4490 DAC Chipset
Obsługa dźwięku o wysokiej rozdzielczości do 32-bit/384KHz PCM (downconverted do 24bit / 192kHz PCM) oraz plików DSD do 5.6MHz (konwertowane do PCM)
64GB pamięci wewnętrznej flash oraz możliwość rozszerzenia poprzez karty microSD
do maksymalnie 200 GB pamięci.

Model AK300 powinien pojawić się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca, w wybranych sklepach oraz do testów w sklepach Audiokracja w Polsce, w cenie około 4500 PLN z VAT.
AK Recorder – nowe akcesoria w linii Astell&Kern
Nowy moduł pozwala użytkownikom podłączyć się do AK300, AK320 i AK380 w celu uzyskania przenośnego studia nagrań, zdolnego do rejestrowania dźwięku wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu na świecie. AK Recorder to pierwszy na świecie przenośny rejestrator dźwięku w klasie DSD 5.6 MHz.
AK Recorder to prawdziwe, urządzenie rejestrujące w klasie profesjonalnej , wyposażone w :
mic in – wspiera profesjonalne mikrofony z wejściami 5V i 48V phantom do nagrywania muzyki i wokali na żywo
line in – obsługuje połączenia z analogowych źródeł dźwięku takich jak gramofony
aby nagrywać muzykę w wysokiej rozdzielczości
AES / EBU In – obsługuje zapis cyfrowej muzyki z konsoletach studyjnych
Wsparcie dla opcjonalnego zestawu Recording Stereo (sprzedawany oddzielnie)
Możliwość nagrywania- 16/24/32bit, 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352/384kHz,
DSD64, DSD128
Możliwość dostrojenia mikrofonu oraz wzmocnienia sygnału przedwzmacniacza
Różnorodność opcji nagrywania cyfrowego m.in. digital limiter, peak hold, low-cut
filters, pre-recording i więcej
Możliwość zdalnego rejestrowania i kontroli przez Wi-Fi

Dzięki nowemu Astell&Kern AK Recorder, wykonawcy i inżynierowie nie muszą już być przywiązani do studia aby profesjonalnie nagrywać dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Model Astell&Kern AK Recorder powinien pojawić się już wkrótce w sprzedaży, w wybranych sklepach oraz do testów w sklepach Audiokracja w Polsce, w cenie około 3999 PLN z VAT.

Astell&Kern Grafen Cable jest pierwszym na świecie, Hi-Fi audio przewodnikiem wykonanym z grafenu. Znany jako „idealny materiał ” ze względu na swoje niezwykłe właściwości fizyczne i chemiczne, kable z grafenu mogą zapewnić najlepszą możliwą jakość sygnału. Lepszą niż jakichkolwiek kabel z innych materiałów dostępne obecnie na rynku. Astell&Kern grafen cable jest kolejnym dodatkiem, który kontynuuje filozofię Astell & Kern „muzyka taka jaka miała być pierwotnie” – jeden krok bliżej do tego, co rzeczywiście zarejestrowano w studiu.

Korzyści związane z kablem z grafenem :
Bardziej naturalny dźwięk – Grafen ma aż o dwie trzecie lepszą przewodność niż miedź, wydobywa bardziej naturalny dźwięk.
Więcej dźwięku – ponieważ mniej dźwięku zostaje utracone z powodu rekrystalizacji miedzi podczas procesu powlekania Grafenem.
Chroni rdzeń kabla z miedzi przed utlenianiem – struktura siatki grafenu jest mniejsza niż rozmiar cząsteczek tlenu

AstellKern_AK_Recorder_2

AstellKern_AK_Recorder_3

AstellKern_AK_Recorder_5