Busko Zdrój to niewielkie, urocze miasto w południowej Polsce znane ze stosowanych tam od dziesięcioleci wód leczniczych. Uzdrowisko przyciąga co roku tysiące kuracjuszy, głównie z Krakowa, Kielc, Katowic i Warszawy. W Busku znajdziemy kilkanaście obiektów zakwalifikowanych jako sanatoria (w tym, najstarsze z 1836 r.). Wszystkie one oferuję zabiegi lecznicze, których podstawą jest wydobywana w Busku i okolicach dobroczynna woda, jednak różnią się od siebie zarówno pod względem ceny jak i standardu, i wystroju.

Jak Busko to tylko hotel Bristol.

Jeżeli ważne są dla nas zarówno estetyczne doznania, jak i nowoczesne rozwiązania, wybierając się do Buska najlepiej postawić na Hotel Bristol **** Art & Medical Spa. Hotel Bristol w Busku stanowi doskonałe połączenie nowoczesnego uzdrowiska, salonu odnowy biologicznej, oraz galerii sztuki. Ten czterogwiazdkowy kompleks składa się z: boutique hotel – mieszczącego się w zabytkowej willi z końca XIXw. oraz położonego o 100 m. dalej apart hotel złożonego ze współczesnych apartamentów w stylu condo.

Boutique hotel, to miejsce warte zobaczenia. W zabytkowej willi intrygująca architektura secesyjna przeplata się ze współczesnymi rozwiązaniami. Minimalistyczne wnętrza tworzą naturalne tło dla eksponowanej tutaj kolekcji sztuki współczesnej.

Pierwotne sanatorium Bristol zostało zbudowane na przełomie wieków przy głównej ulicy o ściśle uzdrowiskowym charakterze i od lat spójnie wtapia się w krajobraz miasta. Bristol to bogata historia, o której zachowanie dbają nowi właściciele.

Obecnie boutique hotel oferuje swoim gościom;

Basen oczyszczany nanosrebrem. Nowoczesna technologia oczyszczania i dezynfekowania wody przy użyciu nanosrebra zapewnia kąpiącym się komfort i bezpieczeństwo. Srebro to naturalny środek bakteriobójczy; zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, a co istotne nie podrażnia skóry i oczu.

Jako jedyny obiekt sanatoryjny w Polsce hotel Bristol w Busku posiada elektrostatyczny oczyszczacz powietrza, który nawilża i jonizuje całość uzdrowiska. Oczyszczacz ma na celu odfiltrowanie wszelkich zanieczyszczeń w postaci pyłów, kurzu, alergenów i roztoczy.

Komfortowe pokoje i apartamenty również dla rodzin z dziećmi.

Profesjonalną opiekę sanatoryjną w Medical Center. Szczególnie polecane są zdrowotne kąpiele siarkowe.

Relaks w SPA&Wellness. Możemy zdecydować się na: rytuały odmładzające, ujędrniające, regenerujące. W ofercie znajdziemy odprężające masaże, upiększające zabiegi kosmetyczne, gorące kąpiele odprężające. Goście hotelu mają do dyspozycji 4 rodzaje saun: fińską, parową, infrared oraz biosaunę.

Liczne wystawy, koncerty, wieczory autorskie.

Uzdrowisko Busko Zdrój cieszy się coraz większym zainteresowaniem kuracjuszy. Świadczy o tym choćby półtora miliona zamawianych rokrocznie zabiegów (z czego większość to kąpiele siarczkowe, jodkowo-bromkowe i borowinowe). Cieszy, że oferta noclegowa i sanatoryjna wciąż się poszerza, i nadąża za współczesnymi trendami oraz oczekiwaniami klienta.
Artykuł sponsorowany.