Grupa LEGO właśnie ogłosiła premierę wersję najnowszego modelu z serii LEGO® Creator Expert: motocyklu Harley-Davidson® Fat Boy, który zajedzie do sklepów LEGO na całym świecie już 1 sierpnia 2019 roku.

Stworzony we współpracy z firmą Harley-Davidson, model LEGO odzwierciedla w szczegółach kultowy motocykl z Milwaukee i zachwyca pięknem. Wiernie oddaje wykończenia, powierzchnie i design wszystkich elementów, stanowiąc idealną replikę swojego pierwowzoru – pełnowymiarowego Harleya-Davidsona Fat Boy. Zestaw zawiera 1.023 elementy, w tym lite dyski kół, zbiornik paliwa w kształcie łzy, zintegrowany prędkościomierz i podwójne rury wydechowe.

Złożony model mierzy 20 cm wysokości, około 18 cm szerokości oraz 33 cm długości i posiada kilka ruchomych części, które jeszcze bardziej zaangażują fanów.

Gdy zakręci się tylną oponą, można zobaczyć silnik Milwaukee-Eight® z ruchomymi tłokami i podwójnymi rurami wydechowymi, które ożywają. Można obrócić kierownicę, przesunąć dźwignię zmiany biegów i dźwignie hamulca, a także opuścić podpórkę motocykla, aby ułatwić parkowanie. Wykończony autentyczną ciemno-czerwoną i czarną kolorystyką z logo Harley-Davidson® na każdej stronie, odzwierciedlającą schemat Wicked Red z 2019, Fat Boy w wersji LEGO jest idealną dekoracją domu, czy biura, inspirującą do jazdy kultowym pojazdem.

– Urzeczywistnienie motocyklu Harley-Davidson w formie klocków jest niezwykle ekscytujące – powiedział Mike Psiaki, Design Master w Grupie LEGO. – Ten model wiernie odzwierciedla ikoniczny design, zaawansowaną inżynierię i dbałość o detal kultowego motocyklu, oferując niezapomniane wrażenia z budowania. To unikalny kolekcjonerski obiekt , idealny dla entuzjastów Harley-Davidson i fanów LEGO.

– Dla Harley-Davidson współpraca z Grupą LEGO, marką, która promuje kreatywność i ekspresję, była wyjątkowo ekscytująca – mówi Heather Malenshek, Chief Marketing Officer w Harley-Davidson. – Chcemy, by klientów nie tylko inspirował końcowy efekt, ale by czerpali radość podczas samego procesu składania.

– Autentyczność designu Harleya-Davidsona wynika z mozolnej pracy nad detalami – od początku do końca – powiedział Brad Richards, Vice President of Styling & Design Harley-Davidson. – Przyjrzeliśmy się każdej nakrętce, wszystkim wykończeniom, każdemu szczegółowi. Współpraca z zespołem LEGO nad tym projektem pozwoliła nam poświęcić tę samą uwagę wspólnemu produktowi i uczcić markę, która zainspirowała wyobraźnię i kreatywność wielu z nas pracujących w Harley-Davidson od najmłodszych lat, w tym mnie samego. –

Aby uczcić premierę nowego zestawu, Masterbuilderzy LEGO stworzyli naturalnych rozmiarów model motocykla, wykonany z 69.569 klocków LEGO. Jest wykończony posrebrzanymi częściami, wzbogacony o sterownik Wi-Fi, dźwięki i światła naśladujące prawdziwego Harley-Davidsona® Fat Boy®; zawiera też 6.000 specjalnych elementów LEGO. Zbudowanie repliki zajęło aż 865 godzin. Będzie pokazywana w niektórych LEGO Store oraz podczas wydarzeń organizowanych przez Harley-Davidson.

Model LEGO Creator Expert Harley-Davidson® Fat Boy® będzie dostępny w sklepie shop.LEGO.com dla członków VIP już od 17 lipca 2019, a dla wszystkich klientów od 1 sierpnia 2019 roku w sklepach LEGO Store (w Polsce w Galerii Mokotów w Warszawie) oraz w sklepie shop.LEGO.com

Cena zestawu 419,99 PLN.