Pierwsze wrażenia po otwarciu pudełka to estetyka wykonania słuchawek. Szaro-czarna kolorystyka robi na nas dość pozytywne wrażenie. Ale… zgodnie z powiedzeniem, nie wszystko złoto co się świeci. Prócz wspomnianych otrzymujemy w pakiecie etui, kabel do ładowania oraz zestaw sylikonowych końcówek.

Drżącymi rękoma zabieramy się do podładowania zestawu. Proces ten, na pewno mocno przez nas ograniczony, kończymy wraz z upływem dziesiątej minuty. Smartfon w dłoń i szukamy zestawu. Napis na wyświetlaczu ES20BT powoduje uśmiech na naszych twarzach. I tu dylemat…czego słuchamy. Po kilku minutach żywej dyskusji zakończonej kilkoma zadrapaniami i siniakami w dość nietypowych miejscach wybór pada na Britney Spears w epokowym „Baby one more time”. Play i jedziemy… „Oh Baby baby” brzmi dość naturalnie i robi wrażenie odsłuchu na słuchawkach nausznych. Tu producent nie myli się pisząc, iż „łączą zalety zarówno słuchawek dousznych, jak i dokanałowych” oraz „są wentylowane a co za tym idzie nie odcinają nas całkowicie od otoczenia”. Co dodatkowo nas zaskakuje to wierna i głęboka linia basów, co jak wiemy, jest mankamentem zestawów dousznych. Pod prawą słuchawką nie sposób nie zauważyć pilota, dzięki któremu możemy kontrolować siłę głosu panny Spears, pauzować lub wznawiać śpiew naszej ubóstwianej wokalistki. Niebieska dioda Led wesoło mruga w takt muzyki . Pilot umożliwia również odbiór połączeń, ale w tym momencie nikt o tym nie myśli. Kontroler nie tak urodziwy jak piosenkarka lecz praktyczny. Bezprzewodowa transmisja opiera się na technologii Bluetooth w wersji 4.1 co gwarantuje do 6 godzin słuchania muzyki oraz do 5 godzin rozmów.
I tu musimy uwierzyć na słowo, gdyż płyta Britney trwa ok 45 minut. Co do 5 godzin rozmów cóż… Pań z nami nie było.
Ale nie wszystko jest takie kolorowe. W porównaniu ze słuchawkami „na kablu” ( tu mieliśmy do porównania zestaw Soundmagic E10M) są dość ciche. Ale cóż z tego, jeżeli ES20BT dają nam większą wolność. Skierowane są głównie do ludzi lubiących aktywnie spędzać czas bez przewodowego łączenia z komórką (wolność ta wynosi 10m wdłg. producenta). W praktyce jednak odległość ta wydaje się mniejsza.

Reasumując i nie zanudzając…jeżeli szukasz słuchawek dobrze wykonanych, w rozsądnej cenie (ok. 150zł) Soundmagic ES20BT są warte uwagi.
Obowiązkowa specyfikacja:
Przetworniki: dynamiczne, neodymowe, 13,5 mm
Częstotliwość bezprzewodowa: 2,402 ~ 2,480 Ghz
Zasięg działania: 10 m
Rezystancja DC: 16 Ohm
Czułość: 107 dB @ 1 KHz
Napięcie podczas pracy: 20 mA
Czas odtwarzania bez przerwy: ~6 h
Czas czuwania: 200 h
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 KHz
Waga: 13g