Pierwsze Mistrzostwa Polski w petanque extremalną – pod egidą Międzynarodowej Federacji Extreme Petanque już 8 września w Szczecinie.

„Bardzo się cieszę, że nasz sport tak wspaniale się rozwija. Kiedy rozpoczynaliśmy przygodę z extreme petanque, najważniejsi dla nas byli ludzie i atmosfera. Wiemy, że przyjaciele z Polski potrafią robić świetne wydarzenia, w związku z czym nie mogę się doczekać, kiedy odwiedzę Polskę osobiście.” – powiedział Tom Blight, Prezydent Międzynarodowej Federacji Extreme Petanque.

Mistrzostwa Polski w petanque extremalną – odbędą się 8 września b.r. na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. 12 amatorskich drużyn z różnych miast będzie walczyć o tytuł zwycięzcy. PRIME Fitness – współorganizator i partner strategiczny imprezy – oraz Przemysław Kazaniecki – organizator i założyciel Petanque Szczecin – zapewniają, że celem nie jest wynik, lecz dobra zabawa w stylu vintage.

Szczecińska sieć klubów fitness PRIME Fitness – partner strategiczny eventu – wspiera organizację pierwszych Mistrzostw Polski Extreme Petanque, które odbędą się 8 września b.r. na Wyspie Grodzkiej. Tego dnia 12 drużyn z różnych miast zmierzy się w pojedynkach gry w bule, czyli popularnej w Europie Zachodniej dyscyplinie petanque, polegającej na rzucaniu odpowiednich kul we wskazane punkty, nie ruszając się z miejsca. Rozgrywki będą miały charakter amatorski, gdzie celem jest doskonała zabawa na świeżym powietrzu w stylu vintage.

Umiejętności graczy czy doświadczenie drużyn to kwestia drugoplanowa. Zależy nam, by uczestnicy mile spędzili popołudnie i zaszczepili w sobie miłość do petanque. Pół Europy bawi się w bule, dlaczego więc nas miałoby to nie zaciekawić? Cieszymy się, że jako współorganizatorzy, wspieramy pierwsze tego typu mistrzostwa w Polsce. Mamy nadzieję, że w przyszłości czekają nas kolejne petanque’owe wyzwania, które sprawią, że zechcemy spędzać weekendy, uprawiając sport i jednocześnie bawiąc się – komentuje Kornel Andrzejewski, prezes zarządu sieci PRIME.

Extreme Petanque, czyli potocznie zwana gra w bule, to najliczniej reprezentowana dyscyplina sportu na świecie, w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników petanque wynosi około 600 tysięcy. W Polsce znajomość tego sportu jest wciąż bardzo niewielka, choć eksperci zdradzają, że odsetek graczy w bule wciąż rośnie.

Rok temu mieliśmy przyjemność reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Petanque extremalną w belgijskiej Gandawie, dzisiaj Szczecin w sposób naturalny staje się stolicą tej dyscypliny w Polsce. Bule to ciekawa propozycja na spędzenie czasu z dziećmi lub przyjaciółmi, która jednocześnie nie jest bardzo wymagająca, a dostarcza graczom dużo frajdy – dodaje Przemysław Kazaniecki, organizator imprezy i założyciel Petanque Szczecin, które jest członkiem Międzynarodowej Federacji Extreme Petanque na Polskę.

Extremalna gra petanque charakteryzuje się rozgrywkami w nietypowych warunkach, np. rzucaniem bul na terenach pofabrycznych przez płonące beczki i traktory. Celowe utrudnienia sprawiają, że gra staje się nad wyraz atrakcyjna i przyciągając tłumy, tworzy ogromne widowiska. Takich emocji i przeżyć spodziewają się organizatorzy po imprezie 8 września w Szczecinie, na którą serdecznie zapraszają.