Urządzenia potrafią coraz więcej! Każdy z nas próbuje monitorować liczbę spalonych kalorii podczas wysiłku czy rozkład makroskładników w diecie. Najbardziej jednak zależy nam na efektach wizualnych. Patrząc w lustro ciężko cokolwiek zauważyć. Coraz bardziej popularne stają się urządzenia do skanowania całego ciała. Urządzenia te idealnie sprawdzają się na siłowniach, klubach fitness, gabinetach dietetycznych oraz rehabilitacyjnych. Już teraz w ciągu zaledwie 60 sekund możemy wykonać pomiar całego ciała i otrzymać informacje dotyczące naszej postawy, składu oraz budowy.

Innowacyjny skaner Fit3D potrafi udzielić tylu informacji, ile otrzymuje się podczas 45 minutowej konsultacji z trenerem personalnym.
Skaner Fit 3D używa aparatu na specjalnym wysięgniku, który emituje bezpieczne światło podczerwone i potrafi skanować ludzi o wzroście ponad 2 metry. Sam proces skanowania jest całkowicie bezpieczny i trwa 40 sekund.
Urządzenie skanując tworzy obraz klienta – trójwymiarowy avatar, do którego ma dostęp za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie lub dzięki stronie internetowej.
Dzięki skanerowi sprawdzimy symetryczność naszego ciała, dowiemy się na co warto zwrócić uwagę podczas czynności życiowych jak i treningu. Dodatkowo sprawdzimy zawartość tkanki tłuszczowej oraz poziom nawodnienia. Skaner dostarczy informacji o stawach, punktach orientacyjnych, obwodach, objętościach, powierzchniach, konturach, zanalizuje postawę i skład masy ciała, oceni kształt ciała i zważy. Zweryfikujemy czy nasza dieta i plan treningowy są odpowiednie.
Większość ludzi myśli niewiele o swojej postawie, dopóki nie zaczną cierpie
na przewlekły ból pleców lub szyi. Analiza postawy pomaga skupić swój czas na siłowni i podczas terapii fizycznej na odpowiednich działaniach, aby wzmocnić swój rdzeń. – komentuje Kornel Andrzejewski, prezes zarządu sieci siłowni PRIME.

Skaner Fit3D jest obecnie używany w 25 krajach na całym świecie. W Polsce zaledwie 3 kluby sportowe są w posiadaniu innowacyjnego urządzenia. Jedno z nich znajduje się w szczecińskim klubie PRIME Fitness przy ulicy 5 Lipca 46.
Centymetr odchodzi do lamusa! Maszyna wykona wszystkie pomiary za nas. Dzięki skanerowi zyskujemy czas i zdrowie. Zarówno sportowcy, jak i trenerzy powtarzają, że efekty swojej pracy trzeba mierzyć, bo to główny motywator do dalszych działań. Aby zachować regularność trzeba mieć bodźce. Mnóstwo z nas rezygnuje po kilku miesiącach jeśli nie widać efektów. To zrozumiałe. – Dodaje Andrzejewski.

PRIME to sieć klubów premium działająca w Szczecinie od dwóch lat. Nowoczesne kluby sieci są przestronne i przyjazne dla użytkowników. PRIME zapewnia swoim gościom trening na najwyższej jakości urządzeniach marki Matrix w wyodrębnionych strefach treningowych: cardio, funkcjonalnej, maszyn półwolnych i wolnych ciężarów. Wśród nich znajdują się m.in. rzadko spotykane symulatory schodów, nowoczesne bramy wielofunkcyjne, kilkadziesiąt stacji z orbitrekami, rowerkami i bieżniami. Nad zaprojektowaniem stref i doborem urządzeń czuwali czołowi specjaliści z branży. W cenie karnetu dostępne są zajęcia grupowe (m.in. Indoor Cycling, Strong by Zumba®, Shape, Cross, Animal Flow oraz BodyArt®) oraz strefa wellness, w której do dyspozycji gości są sauny suche i kabiny InfraRed. Na miejscu można skorzystać z doświadczenia świetnie wyszkolonych i utytułowanych trenerów personalnych.